CZ | ENG
Structure

Na webových stránkách Ústavu makromolekulární chemie Akademie věd České republiky v.v.i. (ÚMCH) naleznete  informace pro širokou veřejnost, školy, média i zprávy pro odborníky. Chcete-li se na nás obrátit, využijte, prosím, uvedeného kontaktu.

 

 

ÚMCH je vědeckou institucí Akademie věd ČR zabývající se makromolekulární (polymerní) vědou. Výzkumné aktivity jsou cíleny na syntézu polymerů a nových polymerních materiálů, polymerní fyziku a fyzikální chemii polymerů.

Jedinečnost ÚMCH spočívá ve zkušenostech jeho vědců a zároveň v koncentraci a propojení  širokého spektra polymerních oborů na jednom místě. Vědci v ÚMCH zkoumají zejména syntetické polymery, jejich vlastnosti a možnosti použití vyplývající z nekonečně mnoha možností jejich struktur.

Přírodní makromolekuly - proteiny, polysacharidy a nukleové kyseliny, jsou podstatou života. Syntetické polymery - kartáčky na zuby, holínky, platební karty, části  kloubních náhrad apod.,  jsou základními materiály moderní civilizace.

Objevování zákonitostí v chování makromolekul a vývoj nových polymerních materiálů však vyžaduje neustálý technologický rozvoj.  Důkazem toho je i na podzim 2011 otevřené Centrum polymerních materiálů a technologií Otty Wichterle  poskytující kvalitní laboratorní i přístrojové vybavení. Centrum slouží i pro vzdělávání studentů a polymerních odborníků z průmyslu.

 

 

Centrum polymerních materiálů a technologií Otty Wichterla - CPMTOW

Centrum biomedicinálních polymerů - CBMP

Centrum polymerních senzorů - CPS

Polymery pro energetiku - EnergoLab


Ústav makromolekulární chemie AV ČR v.v.i.

Heyrovského nám. 2
162 06 Praha 6
tel:+420 296 809 111
fax:+420 296 809 410

Facebook

Strategie 21

Molekuly a materiály pro život