Informace

Základ 31. Kolokvia tvoří přednášky, které představují aktuální badatelský a cílený výzkum ÚMCH, jeho nejnovější výsledky, výhledy a případné problémy. Své místo v nich však mají i přednášky, které informují o nově řešených výzkumných problematikách a nově zaváděných přístrojích a metodikách. Obdobně je možné uceleně prezentovat servisně provozované přístroje, metody a možnosti jejich využití.

Přednášky budou opět rozděleny do tematických bloků dle vědeckých center ústavu. V rámci 31. Kolokvia uvítáme několik hostů v rámci sekce „Jak se dělá věda jinde“, nebude se však konat panelová diskuze. Na závěr Kolokvia předáme cenu za nejlepší doktorandskou či post-doktorandskou přednášku.

Kolokvium bude tradičně zakončeno ve čtvrtek 2. 3. 2023 společným setkáním s občerstvením v klubech B a C.

 

Informace k přednášce

Délka přednášky je standardně 25 minut, kdy celkový čas zahrnuje i prostor pro otázky a diskuzi. Je třeba dbát na to, aby byl vždy zachován čas i na diskuzi u jednotlivých příspěvků (zhruba 5 minut). Po včasné předchozí domluvě je možné délku přednášky dle potřeby upravit (kontaktujte Petra Šálka nebo Olgu Kočkovou).

Přednášet lze jak v angličtině, tak i v češtině. V případě přednášky v češtině je vyžadována elektronická prezentace v angličtině.

Projekční technika:

Pro vlastní prezentaci bude k dispozici data-projektor s PC. Instalace a vyzkoušení počítačové projekce bude možné již v pátek 24. 2. 2023 do 14:00 a pak vždy před začátkem jednotlivých bloků přednášek.

 

Informace k posterům

Výstavka posterů bude probíhat po celou dobu konání Kolokvia v galerii Makráč (chodba před kluby B a C). Z kapacitních důvodů je maximální počet posterů 20. Pro setkání s autory posterů jsou vymezeny dopolední přestávky na kávu (podává se v klubu C) a oběd.

Instalace posterů bude možná od pátku 24. 2. 2023.

 

Pro přípravu prezentací i posterů můžete využít/využijte šablony, které jsou ke stažení na intrawebu.