Archiv aktualit

new
Ostatní
Knihovna a galerie uzavřeny
Od 10. září jsou pro veřejnost uzavřeny knihovna a galerie.
new
Ostatní
Oxygenerátor oceněn v Hack the Crisis
Tým z oddělení Polymerních membrán získal čtvrté místo z 206 přihlášených projektů v hackatonu vyhlášeném agenturou CzechInvest.
new
Ostatní
Evropský polymerní kongres 2021
Ústav makromolekulární chemie AVČR organizuje v rámci Evropské polymerní federace konferenci ve dnech 27. 6. - 2. 7. 2021 v Praze.
new
Ostatní
Licence na využití iBodies® pro měření volného testosteronu v krvi
Ústav makromolekulární chemie AV ČR, Ústav organické chemie a biochemie AV ČR a Univerzita Karlova podepsaly s firmou Immunotech licenční smlouvu na využití společné technologie iBodies® pro měření volného testosteronu v krvi.
new
Ostatní
Lenka Kotrchová 1. místo Cena Sanofi - Pharmacy
Lenka Kotrchová získala nejvyšší ocenění v kategorii Pharmacy za práci o syntéze nových polymerních léčiv a struktur určených pro léčbu či diagnostiku nádorových onemocnění.
new
Ostatní
Jak bojujeme proti koronavirové nákaze
Aktuální činnost Ústavu makromolekulární chemie je z velké míry ovlivněna současnou pandemií koronaviru. Významnou část našich kapacit jsme uvolnili na zvládnutí pandemie.
new
Ostatní
Pomáháme vyvíjet perovskitové diody
Prestižní vědecký časopis Nature Communications nedávno zveřejnil výsledky společné práce kolegů z Oddělení NMR spektroskopie s Linköping University.
new
Ostatní
Oxygenerátor s membránou – přihlášeno do covid19.cz
Oxygenerátor, vyvinutý vědci z Ústavu makromolekulární chemie Akademie věd ČR a firmou MemBrain s.r.o., se liší od komerčně nabízených typů použitou polymerní membránou, která je schopna zachytit veškeré viry a obohatit přiváděný vzduch až na 45 % kyslíku.
Uvítáme spolupráci k výrobě.
new
Ostatní
Čeští vědci vyvinuli látku na zvýšení imunity
Laboratoř čistých prostor ÚMCH se spolu s Mikrobiologickým ústavem, dvěma fakultami Univerzity Karlovy a komerční sférou podílela na výzkumu a vývoji nového imunomodulátoru neboli látky na posílení imunitního systému.
new
Ostatní
Nový pohled na léčbu ALS
Týmu vědců pod vedením Martina Marsaly z Kalifornské university v San Diegu se podařilo úspěšně otestovat novou operačně-aplikační metodu, která by v budoucnu mohla pomoci lidem s chorobou ALS.
new
Ostatní
České předsednictví Evropské polymerní federace
Pro roky 2020–2021 se Česká republika stala předsedajícím státem EPF, reprezentována národním zástupcem Českou chemickou společností, a prezidentem EPF byl zvolen Ing. Jiří Kotek, Dr., ředitel Ústavu makromolekulární chemie AV ČR.
new
Ostatní
60 let Ústavu makromolekulární chemie
V listopadu jsme oslavili 60 let od založení ústavu prof. Otto Wichterlem. Příležitost k bilancování i pohledu do budoucna.
divider