⇐Předešlá výstava⇐     ⇒Příští výstava⇒

GALERIE MAKRÁČ - POZVÁNKA NA VÝSTAVU

Přehled výstav f.c.book

Zuzana Burgrová: COMPLEXUS

26.2.2018 - 20.4.2018, zahájení 26.2.2018 18:00

Obrázek:Pozvánka

Otevřeno od 8 do 18 hodin v pracovních dnech do 20.4.2018

 

Výstavní síň Ústavu makromolekulární chemie AV ČR, Praha 6, Heyrovského nám. 2 (500 m od stanice metra Petřiny; konečná stanice tramvají 1 a 2 a zastávka autobusů 108, 164, 168 a 191 Sídliště Petřiny).


COMPLEXUS je výtvarný projekt zabývající se tématem analogie biologické a kulturní evoluce. Pojem „evoluce“ je v soudobé vědě základním principem všech biologických věd, ale objevuje se také v jiných vědeckých oborech a přesahuje tak oblast, ve které byl původně objeven. Také ve společenských vědách dnes hraje evoluce důležitou roli. Úvahy o formování kultury v rámci sociobiologie a nověji evoluční psychologie se staly inspirací pro vznik autorské knihy obsahující soubor kreseb a původní doprovodný text. Text je inspirován vědeckými teoriemi neodarwinismu, teorií sobeckého genu a komplexity. V uhlových kresbách ustupuji od barevnosti, pracuji s prvky založenými na kontrastu a monochromií plochy tak, abych dosáhla maximální symboliky tvaru. Kresbami sleduji abstraktnější, volnější autorský výklad procesu evoluce. Cílem je nabídnout čtenáři knihy a návštěvníkovi výstavy individuální pohled na evoluci života a pozici člověka v ní.

Zuzana Burgrová se věnuje především grafickému designu, se zaměřením na práci s písmem. Na pražské UMPRUM studovala ateliér Typografie a tvorby písma, v roce 2017 absolvovala v ateliéru Grafický design a vizuální komunikace. Ve své diplomové práci propojila grafický design s volnou tvorbou, jejíž doménou jsou monochromní kresby uhlem a pastelem. Vznikla tak první vlna projektu COMPLEXUS, který se zaměřuje na komplexní pochopení procesu evoluce.


ÚMCH, kulturní komise

⇐Předešlá výstava⇐     ⇒Příští výstava⇒
2018
Přehled výstav