GALERIE MAKRÁČ - POZVÁNKA NA VÝSTAVU

Přehled výstav

Ateliérová výstava

3.1.2013 - 11.1.2013, zahájení 3.1.2013 19:45

Obrázek:Ateliér

Ateliérová výstava je koncipována jako „otevřená“ výstavní struktura bez kurátorského záměru. Jediným motivem, který spojuje vystavující autory je solidarita s časopisem Ateliér. Výstava tak má upozornit na závažnou situaci časopisu, jemuž hrozí po 25 letech zánik v důsledku neudělení dotace Ministerstva kultury. Za současného stavu tištěných medií v České republice neexistuje za časopis Ateliér adekvátní náhrada a patrně s jeho zánikem by definitivně skončilo medium tohoto formátu. Výstavu lze vnímat také v širším kontextu i jako protest proti likvidační kulturní politice současného Ministerstva kultury. K symbolické podpoře dochází také tím, že výstava je prezentována v prostoru galerie Ústavu makromolekulární chemie AV ČR, kde bylo prezentováno nekonvenční umění před rokem 1989. Nabízí se tedy určitá analogie se současností, kdy mohou krátkozrace uplatňované ekonomické mechanismy fungovat podobně jako represivní opatření dob minulých.

Vernisáž 3.1.2013 v 19:45. Vystoupí skupina Sousedi: Martin Peřina, Karel Žďárský. Autorské čtení okruhu Literárně kulturního časopisu H_ aluze: Alice Prajzentová, Petr Pazdera Payne, Tomáš Čada, Josef Straka

Otevřeno od 8 do 18 hodin v pracovních dnech od 3.1.2013 do 11.1.2013

 

Výstavní síň Ústavu makromolekulární chemie AV ČR, Praha 6, Heyrovského nám. 2 (konečná stanice tramvají 1, 2, 18; autobusy 179, 191).


vystavující

Kurt Gebauer, Jiří Hůla, Zbyněk Havlín, Sylva Francová, Dana Puchnarová, Markéta Váradiová, Michal Slejška, Šárka Cibulcová, Dagmar Hricková, Dagmar Šubrtová, Tomáš Skala, Markéta Vlčková, Renáta Laryszová, Diana Winklerová, František "Janýš" Novotný, Adéla Součková, Jan Karpíšek, Ivana Hanzlíková, J.E. Brabenec, Alena Foustková, Karel Pokorný, Roman Franta, Jiří Lauterkranc, Mario Chromý, Ivana Junková, Jan Slovenčík, Vojtěch Otčenášek, Václav Hájek, Tereza Fikarová, Viktor Špaček, Lenka Přechová, Martin Mulač, Marta Košťálová, Matouš Karel Zavadil, Matouš Lipus, Aleš Svoboda.

“Jeden čas byl ten tzv. underground v částečném zapomenutí, někdy až opovržení, podobně jako Charta 77, ale dneska mám dojem, že současně s tím, jak se společenská nebo politická situace v naší zemi stává čím dál nesnesitelnější, tak řada mladých lidí, které to frustruje, se ohlíží po tom, co jsme dělali my, a nachází v tom možná inspiraci nebo jednu z cest, jak tomu, co je obklopuje, čelit“

Ivan Martin Jirous, Rozhovor s Magorem 3.8.2011 in: Babylón č.7 s3.


ÚMCH, kulturní komise

⇐Předešlá výstava⇐     ⇒Příští výstava⇒
2013
Přehled výstav