POZVÁNKA NA VÝSTAVU


Ústav makromolekulární chemie AV ČR

a

Atelier sochařství Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze

 

Vás srdečně zvou na výstavu

 

Andrea Štekrová

Potvary

Pozvanka

Obraz 1

Obraz 2

Obraz 3

Instalace vystavy

Zahájení výstavy 27.11.2006 od 18 hod.

Otevřeno od 8 do 18 hodin v pracovních dnech do 5.1.2007

 

Výstavní síň Ústavu makromolekulární chemie AV ČR, Praha 6, Heyrovského nám. 2 (konečná stanice tramvají 1, 2, 18).

Výstava Potvary, Andrea Štekrová, vernisáž 27. 11. 2006 v 18:00 hodin

Od 28. 11. 2006 do 5. 1. 2007 proběhne výstava Potvary Andrei Štekrové v Galerii Makráč v Ústavu makromolekulární chemie v Praze - Petřinách. Program galerie se realizuje na základě spolupráce Ústavu makromolekulární chemie a ateliéru sochařství I. Kurta Gebauera VŠUP v Praze a zaměřuje se na výtvarná díla mladé generace i studentů uměleckých škol. Výstava Potvary Andrei Štekrové, absolventky sochařského ateliéru doc. Jana Ambrůze na Fakultě výtvarných umění v Brně, se skládá ze dvou souborů - ze samotných Potvarů - nástěnných objektů z pur pěny, a souborem molitanových obrazů nazvaným Bytová otázka.

Základem pro každý Potvar je pur pěna formátu 90 x 90 x 3 cm, což je výchozí pozice pro autorčino hledání základních vztahů a jednoduchých forem. V této části výstavy autorka zřetelně navazuje na předchozí práci - řadu Molitvarů z r. 2002, kdy vytvářela objekty ze stejného materiálu za pomoci šití.

Druhou částí výstavy je i soubor Bytová otázka. Jedná se o jednoduché geometrické kompozice tvořené linií a plochou, které vycházejí z půdorysů a nárysů současné obytné architektury. Kompozice čtvercového formátu ( 90x90 cm) je výsledkem hledání optimálního výřezu, zjednodušení a znaku - hra s tvarem, poměry, liniemi, které můžeme vnímat jako čistou abstrakci nebo v ní nacházet detaily dveří, schodiště...

Autorka získává žluté plochy na pur pěně nasvěcováním UV světlem přes šablony, výsledkem jsou "malby" v bílo-žluté škále. Využívá přirozených vlastností materiálu a jeho rychlého stárnutí a vědomě pracuje s konečností výtvarného díla. Návštěvník tak během celého času výstavy může pozorovat postupnou proměnu od bíložlutých kompozic k žlutým monochromům.


ÚMCH, kulturní komise

<     >>Příští výstava>>

Centrum polymerních materiálů a technologií Otty Wichterla - CPMTOW

Centrum biomedicinálních polymerů - CBMP

Centrum polymerních senzorů - CPS

Polymery pro energetiku - EnergoLab


Ústav makromolekulární chemie AV ČR v.v.i.

Heyrovského nám. 2
162 06 Praha 6
tel:+420 296 809 111
fax:+420 296 809 410

Strategie 21

Molekuly a materiály pro život