Jak se dostat k ÚMCH veřejnou dopravou

Ústav se nachází u zastávky elektrické dráhy a autobusů Sídliště Petřiny a 500 m od stanice metra Petřiny. Od stanice metra Petřiny lze tedy snadno dojít pěšky i je možno použít jednu ze dvou tramvajových a čtyř autobusových linek.Umístění budovy ústavu zachycuje fotografie s komentářem.

planek tramvaji

Spojení veřejnou dopravou můžete nalézt na serveru DP Praha ( http://spojeni.dpp.cz/ ) nebo IDOS i s propojenými daty další veřejné dopravy ( http://www.idos.cz/vlakyautobusymhd/ ). Řádek "kam" vyplňte textem "Sídliště Petřiny". Do řádku "Odkud" vyplňte výchozí místo (např. příslušné vlakové či autobusové nádraží) nebo v propojených datech přímo Vaše výchozí místo; systém sám navrhne místo přestupu na MHD. V popisu uvádíme často spojení jednodušší, ale ne nejrychlejší.

Níže najdete stručný popis dopravy z nejdůležitejších přestupních uzlů, podrobný popis najdete v dalším souboru.


Doporučení pro přestup z dálkové dopravy:

Při příjezdu vlakem ze severních a západních směrů je vhodnější použít pro přestup na MHD nikoli hlavní nádraží, ale některé z předcházejících nádraží, jak rozvádíme v podrobnějším textu.

Vhodné přestupní stanice z meziměstských autobusů (úplněji v podrobnějším textu):

 

Spojení k ústavu z některých míst:

(nejjednodušší varianty, ostatní varianty popsány v podrobnějším textu)

Letiště

Železniční stanice

Autobusová nádraží

 

Poznámky: Uvedeny jsou jízdní doby podle jízdního řádu, pracovní dny přes den platí nejdelší z nich, a zejména přes centrum bývají často překročeny.


Vybrané jízdní řády linek zmíněných v popise cesty k ÚMCH

Stránka je aktualizována zpravidla jednou ročně při změně jízdního řádu, dále při změně skutečností na stránce uváděných.


ÚMCH / Kontakt / Popis cesty / Veřejnou dopravou

This page in English

English versionEN Czech versionCZ
Vytvořeno dne 16.8.2017 ze zdroje upraveného naposled dne 16.8.2017.